برای امنیت و کنترل مکانهای همانند بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده از سیستمهای نظارت تصویر (دوربین مداربسته) برای کنترل تردد و کنترل پرسنل و همچنین بیماران امری ضروری و واجب میباشد .

راه کارهای سیستم های نظارت تصویری در بیمارستان و مراکز درمانی

بیمارستان ها یکی از شلوغ ترین مکان های عمومی می باشند که افراد زیادی اعم از پزشکان، کارمندان و بیماران در آنجا حضور دارند.  حفاظت از محیط بیمارستان، جلوگیری از سرقت، نظارت بر عملکرد کارمندان و پزشکان و افزایش بهره وری کارمندان، نظارت بیماران و مراقبت از کودکان، تامین امنیت مالی و جانی افراد و جمع آوری شواهد و مدارک از جمله دلایل نیاز به سیستم نظارت تصویری در بیمارستان می باشد. در بیمارستان ها و مراکز درمانی ، نظارت تصویری نه تنها برای افزایش امنیت بلکه برای کنترل هزینه ها ابزاری مثر است.

دوربین های مدار بسته می توانند برای محافظت از کارمندان بیمارستان و بیماران در برابر نقض امنیت کار کنند و شواهد بصری ارزشمندی ارائه می دهند که می تواند برای افزایش بهره وری و جلوگیری از ادعاهای غیر صادقانه مورد استفاده قرار گیرد. فناوری ویدئویی IP در حالی که مزایایی مانند نظارت از راه دور فیلمبرداری و قابلیت ذخیره سازی موثر را در اختیار شما قرار می دهد و امکان انعطاف پذیری بیشتری را در بیمارستانها برای نظارت تصویری فراهم می کند.

امنیت و ایمنی کلی را افزایش دهید :

دوربین های امنیتی مستقر در سراسر بیمارستان به جلوگیری از جرایم و وقایع کمک می کند و همچنین به اپراتورها اجازه می دهد تا بیماران مشکل دار را تماشا کرده و بازدید کنندگان غیر مجاز را در مناطق ممنوع نظارت کنند.

بهبود بهره وری کارگران :

وجود دوربین های نظارتی در محل می تواند ارتباط بین بخش های بیمارستان یا ساختمان ها را بهبود بخشد ، و باعث افزایش بهره وری شود.

اختلافات کارمندان را حل کنید :

اختلافات مربوط به کارمندان در صورت وجود اثبات تصویری روشن به راحتی حل می شود. دوربین های مدار بسته می توانند حوادث مورد نظر را روشن کنند و تشخیص دهد.

ذخیره سازی دیجیتال :

بیمارستانهایی که نصب سیستم نظارت تصویری مبتنی بر IP را انتخاب می کنند می توانند از مزایای ذخیره سازی دیجیتال استفاده کنند. سیستم های IP کاربر را قادر می سازد تصاویر ضبط شده را به صورت دیجیتالی بر روی سرورهای شبکه ، هارددیسک ها یا NVR ها ذخیره کند ، جایی که فیلم نظارت برای کاربران مجاز به راحتی قابل دسترسی است و قابلیت های جستجو را بهبود می بخشد.

شواهد بصری برای تحقیقات :

دوربین های مداربسته می توانند شواهد بصری بسیار ارزشمندی برای تحقیقات مربوط به فعالیت های جنایی و سایر رویدادهای خاص که در داخل یا اطراف مراکز بهداشتی درمانی رخ داده است ، فراهم کنند.

نظارت از راه دور  :

نظارت از راه دور ابزاری بسیار مفید در مراکز درمانی است. نظارت تحت شبکه به کارمندان بیمارستان این امکان را می دهد تا تصاویر دوربین های امنیتی را از راه دور از هر رایانه شخصی با دسترسی به شبکه مشاهده کنند. چندین کاربر حتی می توانند از طریق یک شبکه با تمام تصاویر های دوربین که از طریق اینترنت در دسترس هستند ارتباط برقرار کنند.

ویرا ارتباط عرضه کننده پیشرو در زمینه تراه کارهای سیستم های نظارت تصویری در بیمارستان با در نظر گرفتن تمامی چالش های موجود در بیمارستان ها، راهکار نظارت تصویری جامع و هوشمندی را ارائه کرده تا در آن تمامی بخش های بیمارستان را تحت پوشش خود قرار دهد و امنیت را در بالاترین سطح ممکن تامین کند.